Bardzo słaby mecz z Tatranem

Bardzo słabo zaprezentował się Ruch w meczu z Tatranem Kraśniczyn. Bez polotu, bez dogodnych sytuacji. Aż dziw bierze, że nasza drużyna potrafiła urywać w tej rundzie punkty teoretycznie mocniejszym przeciwnikom, a z teoretycznie słabszymi traci punkty. Zły wynik nie powinien jednak dziwić. Ruch zagrał "piach" trzeba to sobie wyraźnie powiedzieć. Nie potrafiliśmy nawet poważnie "przetestować" bramkarza gości. Nieliczne akcje i brak zdecydowanej woli zwycięstwa zaważyły na wyniku tego spotkania.

Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że goście też nie błyszczeli. Jedyna różnica jest taka, że strzelali na bramkę i dwukrotnie im się udało pokonać debiutującego w drużynie seniorów Bartka Bliźniaka.

Ruch jest w tym sezonie niezwykle chimeryczny. Potrafi zagrać dobrze i zdobywać punkty (Start), potrafi zagrać dobrze i stracić punkty (Kłos), jednak nader często zdarza się nam zagrać tak jak ostatnie dwa mecze. Być może za wcześnie nasi zawodnicy przekonali się, że w tym sezonie nic nam już nie grozi (ani awans, ani spadek).

Najwyższy czas się otrząsnąć i wziąć do roboty bo dwa ostatnie mecze chluby nam nie przynoszą...wręcz przeciwnie.

Osobne zdania należy poświęcić pracy arbitra głównego tego spotkania. Nigdy nie zajmuję się w podsumowaniu spotkań pracą sędziów, ale tutaj trzeba. W pewnym momencie sędzia stracił panowanie nad wydarzeniami na boisku. Przy stanie 0:1 ewidentne zagranie ręką w polu karnym zawodnika Tatrana zasygnalizował sędzia boczny znajdujący się kilka metrów od wydarzenia. Jednak sędzia główny zdecydowanie pokazał że nic nie było (chociaż był o wiele dalej, a zawodnik zagrywający znajdował się tyłem do niego). Po chwili Tatran zaatakował i podwyższył na 2:0. Żeby było jasne- nie szukam tu usprawiedliwienia dla złego wyniku naszej drużyny, ale zachowanie sędziego było naganne. Natomiast mówiąc "to ja decyduje" wziął na siebie odpowiedzialność za (być może) wypaczenie wyniku tego spotkania.