95-lecie Ruchu Izbica – jubileusz już wkrótce!

Rozpoczynamy odliczanie do jubileuszu! Już za niecały miesiąc na stadionie sportowym w Izbicy odbędą się uroczyste obchody 95-lecia istnienia Ruchu Izbica. Uroczyste świętowanie zaplanowano na 17 lipca 2021r. na stadionie sportowym GKS Ruch Izbica.

Zarząd Klubu zorganizuje w tym dniu wiele atrakcji dla fanów piłki nożnej w Izbicy. Uroczystości rozpoczną się już o godzinie 10.00 na Stadionie Sportowym w Izbicy. Na początku nastąpi uroczyste oddanie boiska po pracach modernizacyjnych przez Wójta Gminy Izbica oraz nadanie Stadionowi Gminnemu w Izbicy imienia Adama Suszka. Nowy Patron został wybrany przez kibiców Ruchu w głosowaniu, które odbyło się w tym roku. Kolejnym punktem uroczystości będzie wręczenie przez Wójta Gminy Izbica tytułów „Zasłużony dla Gminy Izbica”. Zarząd Gminnego Klubu Sportowego złożył wnioski o odznaczenie dla trzech osób i zostały one pozytywnie zaopiniowane przez Radę Gminy Izbica. Ponadto odbędzie się wręczenie odznaczeń Związkowych oraz po raz pierwszy odznaczeń Klubowych GKS Ruch Izbica. W części oficjalnej przewidziano również wystąpienia przedstawicieli klubowych i zaproszonych gości. Ta część jubileuszu będzie okazją do wspomnień oraz podsumowania dotychczasowej działalności Klubu. Najwierniejszych fanów GKS Ruch Izbica na pewno ucieszy fakt, że znów spotkają znajome twarze: piłkarzy, trenerów, działaczy, którzy na przestrzeni lat zapisali się na kartach historii Klubu.

Po części oficjalnej rozpocznie się piłkarskie święto - XVI Turniej o Puchar Prezesa GKS Ruch Izbica. Na stadionie rozegrane zostaną aż 4 mecze. Wśród zaproszonych drużyn znalazły się: Powiślak Końskowola, Granit Bychawa oraz Stal Poniatowa. Zaplanowane zostało również spotkanie byłych zawodników GKS Ruch Izbica z ekipą KS Lublin – czyli byłych piłkarzy Lubelszczyzny, którzy grali w klubach całej Polski, a także reprezentacji Polski.

W tym dniu również na najmłodszych kibiców będzie czekało wiele atrakcji, dlatego też Zarząd Klubu zaprasza na stadion rodziców i dzieci. Niech ten dzień będzie prawdziwym piłkarskim świętem! Zapraszamy!

(GK)