Podsumowanie okresu przygotowawczego

Drużyna Seniorów Ruchu Izbica pod okiem szkoleniowca Andrzeja Rycaka przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła na początku lutego od zgrupowania weekendowego w ośrodku wypoczynkowym Chutor w miejscowości Gorajec. Zawodnicy Ruchu zostali wspaniale przyjęci przez właściciela i przyjaciela Klubu – Marcina Piotrowskiego. Podczas zgrupowania drużyna Seniorów wzięła udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów – „Dachnów Winter Cup”, który wygrała po pokonaniu reprezentacji Gminy Cieszanów 4:1. Bramki w tym spotkaniu strzelali: Jakub Antoniak 2, Michał Gałka i Dawid Pawlak. Kolejnym meczem kontrolnym było spotkanie ze Zniczem Siennica Różana, wygrane 3:1 po dwóch bramkach Macieja Śliwy i jednej Przemysława Jasińskiego. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach, gdyż na stadionie zalegała spora warstwa śniegu. Jednak dzięki zaangażowaniu Zarządu Klubu jak również Trenera mecz ze Zniczem był jedynym spotkaniem sparingowym rozegranym na własnym obiekcie. Kolejne mecze sparingowe Ruch Izbica rozegrał na sztucznym boisku w Nadrzeczu koło Biłgoraju oraz na sztucznych boiskach w Zamościu i Cieszanowie. Pod balonem w miejscowości Nadrzecze nasi piłkarze rozegrali dwa spotkania z wymagającymi przeciwnikami. W pierwszym pokonali drużynę Włókniarza Frampol (zamojska okręgówka) 3:1 po bramkach: Piotra Malczewskiego, Bartka Hopki i Michała Gałki. Drugie spotkanie niestety Ruch wysoko przegrał z drużyną Janowianki Janów Lubelski 1:4. Honorową bramkę w tym spotkaniu zdobył Piotr Malczewski. W kolejnym spotkaniu rundy przygotowawczej Seniorzy Ruchu zmierzyli się z Juniorami Starszymi Hetmana Zamość. Osłabiona brakiem kilku podstawowych zawodników oraz bez bramkarza nasza drużyna uległa młodym piłkarzom z Zamościa 1:3. Bramkę w tym spotkaniu zdobył Igor Pawlak. W marcu zawodnicy Ruchu wzieli udział w obozie przygotowawczym w Gorajcu. Natomiast w ostatni weekend marca zawodnicy Ruchu zaraz po spotkaniu sprawozdawczym w budynku klubowym w Izbicy razem z działaczami Klubu wyruszyli do Gorajca aby rozegrać ostatni mecz sparingowy i podsumować okres przygotowawczy. Na miejscu na zawodników czekał obiad. Następnie w miejscowości Cieszanów został rozegrany ostatni mecz kontrolny przed rundą wiosenną. Tym razem przeciwnikiem była występująca w zamojskiej okręgówce drużyna Igrosu Krasnobród trenowana przez byłego szkoleniowca Ruchu Izbica – Waldemara Sękowskiego. Mecz zakończył się wysoką wygraną Ruchu 5:2. Bramki w tym spotkaniu strzelali: Przemysław Jasiński 2, Michał Gałka, Jakub Antoniak i Igor Pawlak. Po meczu zawodnicy Ruchu wrócili do Ośrodka Wczasowego Chutor, gdzie wspólnie mogli podsumować okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2017/2018.

Drużyna Ruchu w zimowej przerwie nie została wzmocniona jak również żaden z zawodników nie zadeklarował chęci odejścia z Klubu. Pozytywną informacją jest na pewno powrót do zespołu podstawowego obrońcy Rafała Pawelca. Podczas spotkań kontrolnych Trener Andrzej Rycak testował zawodników Juniorów Klubu. Najciekawiej spośród testowanych zawodników zaprezentował się Dawid Pawlak, który w swoim premierowym spotkaniu zdobył nawet bramkę. Podsumowując: Ruch Izbica podczas zimowego okresu przygotowawczego rozegrał sześć spotkań kontrolnych. Cztery z nich zakończyły się zwycięstwem natomiast dwa porażką. Bilans bramkowy 17-12. Bramki dla Ruchu strzelali: Jakub Antoniak 3, Przemysław Jasiński 3, Michał Gałka 3, Igor Pawlak 2, Piotr Malczewski 2, Maciej Śliwa 2 Bartek Hopko, Dawid Pawlak.

Kadra Ruchu:

Bramkarze: Łukasz Pastuszak, Krzysztof Marek

Obrońcy: Rafał Pawelec, Michał Wlizło, Michał Śliwa, Przemysław Nizioł, Adrian Kaszak, Piotr Wójciuk

Pomocnicy: Maciej Śliwa, Michał Kornaś, Piotr Malczewski, Patryk Lewandowski, Dawid Beda, Przemysław Jasiński, Bartłomiej Hopko, Igor Pawlak, Dawid Pawlak,

Napastnicy: Michał Gałka, Jakub Antoniak

Mecze kontrolne zima 2018:

Gmina Cieszanów 1:4 Ruch Izbica

Ruch Izbica 3:1 Znicz Siennica Różana