Pierwszy Turniej IzbicaOldCup

W minioną sobotę na Stadionie Sportowym im. Adama Suszka w Izbicy odbył się Turniej pod nazwą IzbicaOldCup. Organizatorem Turnieju był Gminny Klub Sportowy Ruch Izbica. Wśród zaproszonych drużyn znalazły się KS Lublin – v-ce Mistrz Polski Oldboy w piłce sześcioosobowej z 2022 roku, Stal Poniatowa, Plener Puławy, Gardamet Krasnystaw, Oldboy Zamość, Znicz Siennica Różana oraz dwie drużyny Ruchu Izbica. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach. W grupie A pierwsze miejsce zajęła drużyna Oldboy Zamość, drugie miejsce Ruch Izbica I i to właśnie te dwie drużyny awansowały do półfinałów. W grupie B bezkonkurencyjną okazała się ekipa KS Lublin w której w składzie wystąpili między innymi byli zawodnicy ekstraklasowi - Jacek Ziarkowski, Tomasz Brzyski, Marcin Mańka, Paweł Bugała. Drugie miejsce w grupie B zajęła drużyna Plener Puławy. W półfinałach KS Lublin po zaciętym meczu pokonał 1:0 Ruch Izbica I, natomiast drugim finalistą została drużyna Plener Puławy, która pokonała Oldboy Zamość. Zwycięzcą Turnieju została drużyna KS Lublin. Drugie miejsce zajął Plener Puławy, trzecie Ruch Izbica I. Najlepszym strzelcem Turnieju został Jacek Ziarkowski, który zdobył aż 12 bramek. Najlepszym bramkarzem został Kamil Strzyżej z KS Lublin. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został wybrany Mariusz Bartoń z Ruch Izbica I. Specjalną nagrodę dla najstarszego zawodnika Turnieju przygotowała firma Malinowy Nos z Lublina – otrzymał ją Wojciech Starek z KS Lublin. Ruch Izbica wystąpił w składzie: Krzysztof Marek, Mariusz Bartoń, Krzysztof Kita, Konrad Bojarski, Piotr Wójciuk, Remigiusz Rysak, Jarosław Zaprawa, Robert Fornal, Roman Blonka, Michał Gałka. Po Turnieju Zarząd Gminnego Klubu Sportowego Ruch Izbica przygotował dla wszystkich zawodników i kibiców biesiadę, która trwała w późnych godzin wieczornych.

Sponsorami wydarzenia byli Bank Spółdzielczy w Izbicy, firma Mebet Paweł i Anita Betlej, Zakład mięsno-wędliniarski Henryk Iracki, Kreatywny Strych oraz firma Malinowy Nos.