Ostatnia kolejka, będą emocje

Przed nami ostatnia, ale za to niezwykle ciekawa kolejka Chełmskiej "Okręgówki". Walka o awans rozstrzygnie się pomiędzy Startem Krasnystaw a Granicą Dorohusk. Obie drużyny mają tyle samo punktów, jednak bilans bezpośrednich spotkań przemawia z drużyną z Dorohuska. Start zatem musi wygrać mecz z Unią w Rejowcu i liczyć na potknięcie Granicy...w Izbicy. Ruch w rundzie jesiennej potrafił wywieźć z nad Bugu 3 punkty, ale stawka najbliższego meczu jest o wiele wyższa.

Walka o awans:

Unia Rejowiec - Start Krasnystaw

Ruch Izbica - Granica Dorohusk

Nie tylko kwestia awansu wciąż pozostaje otwarta.O ile Hutnik Ruda-Huta już pożegnał się z szansami na utrzymanie, o tyle zagrożone zajęciem drugiej spadkowej pozycji są aż cztery drużyny. Pławanice, Unia Białopole, Tatran i Frassati. Wszystkie z tych drużyn mają przed sobą trudne zadania, przy czym Frassati i Tatran mają punkt przewagi nad dwiema pozostałymi drużynami.

Walka o utrzymanie:

Kłos Chełm - Unia Białopole

Sawena Sawin - GKS Pławanice/Kamień

Tatran Kraśniczyn - Brat Siennica Nadolna

Frassati Fajsławice - Sparta Rejowiec

Teoretycznie przed najtrudniejszym zadaniem stoi Unia.  Kłos to jakby nie było trzecia drużyna tego sezonu, grająca bardzo równo a co najważniejsze dobrze. Tatran musi zmierzyć się z bardzo dobrze grającym w końcówce sezonu Bratem. W dwóch pozostałych spotkaniach decydująca będzie postawa o nic już nie walczących drużyn.

W najbliższy weekend odbędzie się także spotkanie określane często mianem "meczu o pietruszkę". Hutnik podejmie na własnym stadionie Ogniwo Wierzbica i w ten sposób pożegna się z "okręgówką" chełmską.