IV Bal Charytatywny Ruchu Izbica

Ruch Izbica po raz kolejny zoorganizował Charytatywny Bal Sportowca, podczas którego zbierano środki na rozwój dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej w Gminie Izbica.

W minioną sobotę 9. listopada w Gminnym Domu Kultury w Tarnogórze odbył się IV Charytatywny Bal Sportowca zorganizowany przez Zarząd Gminnego Klubu Sportowego Ruch Izbica. Wydarzenie to na stałe wpisało się już do kalendarza imprez GKS Ruch Izbica i gminnej społeczności oraz stało się okazją do zebrania środków na rozwój dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej w Gminie Izbica.

Jak co roku na Bal licznie przybyli zaproszeni goście m.in.: Wicestarosta Powiatu Krasnostawskiego Pan Marek Nowosadzki, Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk, zastępca Wójta Gminy Izbica Pani Małgorzata Run, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy Pan Marcin Wojewoda, Prezes firmy AXHelpers Pan Michał Szymczuk, Kierownik Posterunku Policji w Izbicy asp. szt. Ewelina Lupa, Kierownik Posterunku Policji w Żółkiewce asp. szt. Piotr Pawlak, Państwo Tomasz i Halina Zabawa oraz całe grono zawodników drużyny Ruch Izbica, działaczy, sympatyków i kibiców Klubu.

Bal rozpoczął się od przywitania gości przez Prezesa GKS-u Ruch Izbica Pawła Zielińskiego i Agnieszkę Kliszcz – członka Zarządu GKS Ruch, którzy wręczyli podziękowania sponsorom i osobom szczególnie zaangażowanym w działalność klubową. Wyróżnienia otrzymali m.in.: Bank Spółdzielczy w Izbicy i Gmina Izbica, firma AXHelpers, firma Mebet Paweł Betlej, która ufundowała w br. szatnię w budynku klubowym w Izbicy. Projekt wykonania szatni zakładał remont pomieszczenia oraz wykonanie i montaż przez firmę Mebet profesjonalnej szatni, jak z boisk Ekstraklasy. Tym samym w Izbicy powstała szatnia liczacą 18 boksów dla piłkarzy oraz szafę na sprzęt sportowy, z której korzystać będą wszyscy zawodnicy grający w GKS Ruch Izbica oraz jej mieszkańcy. To piękny gest ze strony Prezesa firmy Pawła Betleja, który jest byłym piłkarzem i wychowankiem Klubu.

Szczególnie podniosłym punktem Balu było nadanie przez Gminę Izbica Pawłowi Zielińskiemu – Prezesowi GKS Ruch Izbica tytułu Zasłużony dla Gminy Izbica, który jest wyrazem najwyższego uznania za osobisty wkład i zaangażowanie w rozwój Gminy.

Po części oficjalnej zaczęła się wyśmienita zabawa. Na przybyłych gości czekały pyszne dania, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnogóry i świetna muzyka, o którą zadbał DJ Alex oraz gość specjalny – Piotr Jaworski, który wystąpił z mini recitalem. Najważniejszym punktem Balu była aukcja charytatywna prowadzona przez Prezesa – Pawła Zielińskiego. Cały dochód z przeprowadzonej podczas Balu aukcji zostanie przeznaczony na rozwój dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej w Gminie Izbica. Na aukcji zlicytowano m.in.: koszulkę Kuby Błaszczykowskiego wraz z podpisami zawodników Wisły Kraków, piłkę z podpisami piłkarzy Wisły Kraków, piłkę z podpisami piłkarzy Legia Warszawa, koszulkę z podpisami drużyny Cracovii, roczny karnet do AlterEgo Fitness Clubu. Na aukcji zlicytowano wszystkie zgromadzone przedmioty, a pozyskane w ten sposób środki znacząco wspomogą działalność Klubu. Poraz kolejny zgromadzeni na Balu goście udowodnili, że mają gorące serca i hojne portfele, a GKS Ruch Izbica jest dla nich niezykle ważny.

IV Bal Charytatywny zgromadził blisko 130 gości, dla których udział w Balu stał się tradycją do corocznego spotkania i wsparcia działalności Ruchu Izbica. Zarząd GKS Ruch Izbica składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w Balu i aukcji charytatywnej. Gorące podziękowania kierowane są do licznych podmiotów związanych z Gminą Izbica, które wsparły organizację tego wyjątkowego Balu oraz do Sponsora Głównego Balu – Banku Spółdzielczego w Izbicy.

(Katarzyna Gałka)