Autor:

Emil Mikulski

Utworzono:

07.11.2016

Dzięki zwycięstwu w Rejowcu zespół z Różanki przerwę zimową w chełmskiej lidze okręgowej spędzi w fotelu wicelidera. Sobotni starcie Unia rozpoczęła jednak bardzo przyzwoicie. - Po 10 minutach mogliśmy mieć na koncie trzy strzelone gole, a nie mieliśmy żadnego - denerwuje się Zbigniew Rumiński, kierownik Unii Rejowiec. W 5 min. Karol Bohuniuk przegrał rywalizację sam na sam z Witkowskim, w 7 min. Kloc z 13 metrów strzelił mocno, ale minimalnie nad poprzeczką, a w 10 min. Grel nie dał rady bramkarzowi EKO w kolejnej sytuacji sam na sam. - Na domiar złego w 30 min. nadzialiśmy się na kontrę i zrobiło się 0:1. Po zmianie stron znów rzuciliśmy się do ataku i znowu nic z tego nie wynikło. W 70 min. powinno być 1:1, ale Huk z 7 metrów trafił w bramkarza gości. I scenariusz się powtórzył, Różanka skontrowała i zrobiło się 0:2 - opowiada Rumiński. Katem gospodarzy po raz drugi został Patryk Romaniuk. Od tego momentu Różanka rządziła na boisku niepodzielnie. Na listę strzelców mogli się jeszcze wpisać: Jankowski, M. Gołąb. Magdysh, po raz trzeci Romaniuk i dwa razy Chwedoruk. Chwile grozy miały miejsce w 90 min. spotkania. Przytomność stracił nagle zawodnik gości Karol Sobów. - Przyjechał karetka, Karol przeszedł wstępne badania, szybko poczuł się lepiej, ale w niedziele miał iść jeszcze do lekarza - powiedział po ostatnim gwizdku Antoni Kruk, kierownik SPS EKO.