Start Regent Pawłów

08.08.2015

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:

KS „START” Pawłów

Rok założenia: 1954

Pierwszy sezon: 1955-1956 – rozgrywki regionalne klasy C powiatu chełmskiego.

Pierwszy prezes: Stefan Leonhardt

Dla przypomnienia należy wymienić podstawowy skład osobowy drużyny piłkarskiej KS START-Pawłów, który brał udział w pierwszych rozgrywkach mistrzowskich w latach 1955-1956, do której wchodzili: Ciechomski Jan, Ciechomski Stanisław, Chodanowski Henryk, Garbaczewski Wiesław, Gajewski Stanisław, Grądkowski Stefan, Filipczuk Jan, Kiejda Piotr, Klin Edward, Klin Daniel, Kopciewicz Henryk, Kopciewicz Mieczysław, Krzysiak Antoni, Leonhardt Stefan (kapitan drużyny), Nakielski Edward, Niziński Wacław, Nesterowicz Ludwik, Pajduszewski Henryk, Posturzyński Ryszard, Radliński Zdzisław, Symotiuk Kazimierz, Szokaluk Jan, Wanarski Marian, Wybacz Henryk, Wybacz Konstanty i inni.

Dla pełniejszego obrazu grającej drużyny należy przytoczyć i koniecznie podkreślić, kilka nazwisk szczególnie wyróżniających się zawodników, a byli to: niezastąpiony bramkarz -Mieczysław Kopciewicz, twardy i skuteczny obrońca - Zdzisław Radliński czy błyskotliwy napastnik - Edward Nakielski.

W latach 1973-1976 drużyna występowała w klasie B i uzyskała awans do między powiatowej klasy A kadrę zespołu „START” Pawłów tworzyli: Kurcewicz Jan - bramkarz, Nakielski Janusz, Nakielski Zbigniew, Rzepecki Marian, Zduńczuk Eugeniusz, Zduńczuk Jan, Kosz Stanisław, Kiejda Stanisław, Biełaniec Stanisław, Kwiatkowski Krzysztof, Dolecki Henryk, Rzepecki Antonii, Sławiński Mirosław, Kosz Leszek, Kloc Franciszek, Marek Marczuk, Zduńczuk Wiesław – kapitan drużyny.Prezes klubu: Kubiak Henryk – Prezes Pawłowianki.

W roku 1984 drużyna z Pawłowa występowała pod nazwą LZS Pawłów w wojewódzkiej klasie „A” grając z takimi drużynami jak: LZS Wierzbica, LZS Buśno, LZS Bzite, LZS Tomaszówka, LZS Siedliszcze, KS Gwardia II Chełm, LZS Rudka, LZS Wytyczno, RKS Włodawianka II, LZS Wólka Okopska, LZS Siennica Różana. Po rundzie jesiennej LZS Pawłów zajmował IV miejsce z dorobkiem 15 pkt, 7 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki.

Oto niektóre wyniki:

LZS Pawłów – LZS Siedliszcze 4:3

LZS Pawłów – RKS Włodawianka II 12:0

LZS Rudka – LZS Pawłów 3:16

LZS Pawłów – LZS Siennica Różana 4:2

LZS Bzite – LZS Pawłów 3:4

LZS Pawłów – LZS Wólka Okopska 10:0

LZS Pawłów – LZS Tomaszówka 8:2

LZS Wytyczno – LZS Pawłów 2:2

LZS Wierzbica – LZS Pawłów 5:2

LZS Buśno – LZS Pawłów 6:1;

LZS Pawłów – KS Gwardia II Chełm 1:4

W roku 1990 KS „START” Pawłów ponownie wznowił swoją działalność.

Prezesem klubu został Marek Marczuk.KS „START” Pawłów występował w następujących klasach rozgrywkowych:

90/91 – klasa A

91/92 – klasa A

92/93 – klasa okręgowa

93/94 – klasa okręgowa

94/95 – klasa okręgowa

95/96 – klasa okręgowa

96/97 – klasa okręgowa

97/98 – klasa okręgowa

98/99 – klasa A

99/00 – klasa A

Zawodnicy występujący w drużynie „START” Pawłów w latach 1990-1999.Bramkarze: Marek Kowalski, Mirosław Studziński, Zbigniew Dołhan, Jacek Grądkowski, Grzegorz Ziomek, Robert Jarzębski.Obrońcy: Janusz Sławiński, Tomasz Rasiński, Waldemar Dudek, Zbigniew Rasiński, Janusz Nakielski, Krzysztof Umieniuk, Dariusz Koniński, Tomasz Ziomek, Jacek Klin, Andrzej Borysiuk.Pomocnicy i napastnicy: Krzysztof Kwiatkowski, Zbigniew Nakielski, Andrzej Kosz, Adam Szokaluk, Zbigniew Borysiuk, Dariusz Ciechomski, Andrzej Ciechomski, Andrzej Jonik, Kamil Kozieł, Marcin Kozieł, Radosław Kosz, Artur Żukowski, Jacek Rudnik, Marek Korchut, Marek Rasiński, Stanisław Rasiński, Marek Romanowski, Dawid Baran, Marcin Muszyński, Krzysztof Zduńczuk, Mariusz Dudek, Radosław Tokarski, Grzegorz Dudek, Wawrzyk Sosnowski, Grzegorz Mazurek.

W dniu 9 lipca 2015r po raz kolejny reaktywowano KS „START” Pawłów i nadano mu nazwę:Gminny Klub Sportowy „START – REGENT” Pawłów, wpisany do ewidencji klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia, których statuty nie przewidują prowadzenia działalności gospodarczej, prowadzonej przez Starostę Chełmskiego.

Siedziba Klubu: Pawłów, ul. Lubelska 23A

Stadion: boisko o wymiarach 55m-100m

Barwy klubowe: żółto-czerwone

Zarząd GKS „START-REGENT „Pawłów:

Grzegorz Mazurek – Prezes

Jacek Klin – Wiceprezes

Szymon Kwiatkowski – Sekretarz

Wiesław Dudek – Skarbnik

Krzysztof Umieniuk – Członek Zarządu

Komisja rewizyjna:

Grażyna Oleszczuk – Przewodnicząca

Paweł Krzysiak – Sekretarz

Artur Żukowski – Członek Komisji Rewizyjnej

Klub zgłosił do rozgrywek chełmskiej klasy ”A” sezonu 2015/2016 - drużyny seniorów i juniorów.